UFO v minulosti

Pozorování UFO v minulosti přímo souvisí s pozorováním UFO v současnosti. Je důležité mít na paměti souvislosti a s těmi důkladně pracovat při srovnávání pozorování. Ať již se jedná o minulost dávnou, kdy tato pozorování jsou součástí pradávných textů, rytin nebo pověstí a nebo o minulost nedávnou, zaznamenanou moderními technologiemi, fenomén UFO se proplétá od počátku existence lidské civilizace až po současnost.

Ukrývají v sobě křišťálové lebky tajemství vesmíru a původu lidstva?

Promluví někdy křišťálové lebky o svém tajemství ?

Křišťálové lebky jsou jedněmi z nejzáhadnějších a přitom nejkontroverznějších předmětů světa. Prý jsou staré tisíce let, mají magické schopnosti a možná ani nejsou dílem člověka. Jaká je ale pravda? Skutečně jde o prastaré artefakty, jež rozsévají život i smrt? Nebo jsou to jen podvrhy vyrobené nástrojem moderního člověka?

UFO na starých obrazech - co bylo předlohou geniálním autorům ?

Klášter Visoki Dečani : Pozorovali bytosti z jiných planet ukřižování seshora ?

Na světě máme mnoho výtvarných děl, která stojí za povšimnutí. Malířští mistři, mistři stavitelé či literáti do svých obrazů a fresek, do soch či knih vkládají vždy i kousek tajemství, která v sobě nosí. Co však říci o uměleckých artefaktech s nepochopitelnými záhadnými vzkazy? Pojďme se podívat na čtyři díla, která svým obsahem o mnoho let předstihly dobu. Na každém z nich se totiž po obloze prohání podivný předmět připomínající UFO. Náhoda či umělecký záměr ?

Klášter Visoki Dečani : Pozorovali bytosti z jiných planet ukřižování seshora ?

Neobjasněný vznik egyptských pyramid ?

Záhada egyptských pyramid trvá

Pomáhali stavitelům egyptských pyramid bohové z nebes? Je to jedno z největších mysterií lidských dějin. Jak mohli egypští stavitelé během budování pyramid přemísťovat mohutné kamenné bloky vážících klidně i několik desítek tun? Opravdu to dokázali jen s pomocí tehdejší techniky? Udajně je mnohem pravděpodobnější, že jim v tom pomáhala mimozemská civilizace? Egyptský architekt Imhotep (asi 2650-2600) je spokojený. Přímo před jeho očima totiž jím najatí stavitelé dokončují práce na obří pyramidě, která se skládá z gigantických vápencových kvádrů.

Pocházejí záhadné tibetské desky od mimozemšťanů ?

Záhadná tibetská deska

Čím je lidstvo dále ve vývoji, a čím více artefaktů z pradávné minulosti nalézáme, tím méně o své minulosti víme. V pozoruhodném Tibetu rozlehlé Číny se během posledních let objevují objekty, které jinde na světě nenalézáme. Jsou mezi nimi i tajuplné disky staré tisíce let, vykazující abnormální vlastnosti včetně zvláštních znaků. Je možné, že mají vesmírný původ ?

UFO v historii I.

Thutmose III

Pozorování zvláštních předmětů na obloze může, doslova a do písmene, doslova předcházet kultuře moderního člověka. Doslova nejstarší pak mohou být vyobrazení válcovitých předmětů , které připomínají kosmické lodě vytesané do prastarých žulových skal v čínské provincii Chu-nan. Stáří těchto rytin bylo stanoveno přibližně na 50 000 let. Právě tato doba je čas, kdy se teprve vyvíjel Homo Sapiens, na svém vrcholu tehdy při vývoji lidského druhu člověk neandrtálský.

UFO u Tremontonu

Delbert C. Newhouse
Záznam o události v projektu Blue Book

UFO u Tremontonu patří mezi nejlépe zdokumentované případy pozorování UFO. Tremonton se nachází v Utahu v USA. Dne 2. 7. 1952 se objevilo na obloze nedaleko města Tremonton v Utahu v USA UFO, formace brilantních metalických předmětů ve tvaru disku, zcela zřetelných proti jasně modré obloze. 

Objekt natočil na film profesionální vojenský fotograf DELBERT C. NEWHOUSE. Případem se kromě Námořnictví a Letectví Spojených států amerických zabývala také FBI a CIA. Případ pozorování UFO se rovněž projednával v Americké vědecké komisi v roce 1953. 

UFO ve středověkém umění - Aert de Gelder : Křest Krista

Aert de Gelder :  Kristův křest
Detail rozestoupených nebes na De Gelderově obraze

Umění se de Gelder ( 1627 - 1678 ) učí v  dílně Samuela van Hoogstratena ( 1627 - 1678 ), kterýžto studoval u samotného Rembrandta. De Gelder po ukončení studií byl natolik nadaný, že právě Rembrandt mu nabízí práci ve své dílně. De Gelder byl Rembrandtovým posledním a zároveň nejoddanějším studentem, nevboť v oné době byl Rembrandt již nemajetný a vyjma svého mistrovství nemohl svému studentovi nabídnout žádné materiální zajištění nebo pomoc. De Gelder studoval v Rembrandtově dílně dva roky od ( 1661 - 1663  ) a téměř zcela převzal Rembrandtův tehdejší styl.