Ukrývají v sobě křišťálové lebky tajemství vesmíru a původu lidstva?

Promluví někdy křišťálové lebky o svém tajemství ?

Křišťálové lebky jsou jedněmi z nejzáhadnějších a přitom nejkontroverznějších předmětů světa. Prý jsou staré tisíce let, mají magické schopnosti a možná ani nejsou dílem člověka. Jaká je ale pravda? Skutečně jde o prastaré artefakty, jež rozsévají život i smrt? Nebo jsou to jen podvrhy vyrobené nástrojem moderního člověka?

Přichází rok 1924 a temperamentní britský badatel Albert Mitchell-Hedges si z ruin bývalého mayského města Lubaantunu ve Střední Americe přiváží tajemný předmět. Je to křišťálová lebka o velikosti lidské hlavy a stane se nejzáhadnější křišťálovou lebkou, která se kdy našla. Nicméně Mitchell-Hedges v té době její existenci tají. Svět se o ní dozvídá až po jeho smrti v roce 1959 ústy jeho adoptivní dcery Anny. Právě ona měla s otcem tuto křišťálovou lebku objevit. Záhadologové i vědci jsou uchváceni jejími tvary, jež do detailu odpovídají anatomickým parametrům lidské lebky. Nese na sobě dokonce i všechny drobné nerovnosti, které lidé na hlavě mají. Kdo mohl tak dokonalý předmět, který Mitchell-Hedges ještě za života nazve ,, lebka zkázy“ , zhotovit? Byla to slavná mayská civilizace, která na území Mexika a Střední Ameriky pobývala v letech 2500- 1697 př.n.l.? Mayové by ji vyráběli 300 let.

,,Dodnes nikdo neví, kdo ji vyrobil, jak je stará, ani odkud původně pochází. Existuje jen spousta teorií,“ prohlašuje současný americký spirituální učitel Drunvalo Melchizedek. Mitchell-Hedges věřil, že lebka zkázy je stará nejméně 3600 let. Vědci jsou však proti – ačkoli Mayové byli geniálními staviteli i matematiky, na výrobu tak dokonalé křištálové lebky neměli potřebnou technologii. V 70. letech 20. století začne lebku zkázy na popud Anny zevrubně studovat americký konzervátor Frank Dorland s týmem vědců z laboratoří v kalifornském městě Santa Carla. Jeho zjištění je překvapující : ,, K vytvoření křišťálové lebky tak dokonalého tvaru mohlo dojít leštěním krystalu pomocí písku a vody. K tomu by však Mayové potřebovali 300 let. Lebku tak mohli do současného tvaru leštit po mnoho generací.“ Stáří lebky se vědcům určit nepodaří. Nicméně neshledají na ní ani jedinou stopu po moderním stroji, což podpoří teorii o tom, že skutečně pochází z dávných dob.

Legenda o 13 lebkách.

Někteří potomci Mayů tvrdí, že jejich předci křišťálové lebky nevyrobili, ale že je dostali darem od praotců z vesmíru. Souvisí to se starou indiánskou legendou, podle níž je lebka zkázy pouze jednou ze 13 prastarých křišťálových lebek, vyrobených mimozemskou civilizací? Ta měla jejich prostřednictvím kdysi komunikovat s lidmi a předávat jim nové znalosti. Legenda praví, že je mimozemské bytosti původně darovaly obyvatelům bájné Atlantidy, od kterých je pak získali právě Mayové. Pokud někdy dojde k nalezení a spojení všech třinácti prastarých křišťálových lebek, vyjeví prý lidstvu veškerá tajemství vesmíru a předá mu všechny lidské vědomosti. Může se tato legenda zakládat na pravdě?

Křišťálová lebka Vám stejně poví, jen to, co chce.

Jednou z osobností, které o pravdivosti staré indianské legendy ani trochu nepochybují, je Carole Wilson Wilsonová, medium z kanadského Ontaria. Tato žena je v tom, co dělá, natolik respektovaná, že se na ni v souvislosti s vyšetřováním kriminálních činů často obrací i policie. Když Wilsonová s lebkou zkázy uspořádá několik seancí, prohlasí následující : ,, Myslím si, že lebka zkázy je vševědoucí počítač, který je již dopředu naprogramovaný. Nepotřebujete žádnou klávesnici. Pokud jí jste schopni naslouchat, stačí , když na ni položíte ruce a odpoví vám na vše, co potřebujete. Pokud vám to tedy říct chce. Mně například dovolila zjistit to, že zbylých 12 křišťálových lebek skutečně eistuje.“ Kde jsou ukryty?

Křišťálové lebky slouží dobru i zlu.

,, Pokud lebce zkázy člověk věří, předá mu vyšší vědění od civilizace z vesmíru. Tak slouží k dobru. Nicméně těm, kteří by chtěli těchto informací zneužít, je lebka zkázy ke škodě a ublíží mu,“ vysvětluje současný majitel lebky zkázy Bill Homann. Ten o její bývalou majitelku Annu ve stáří pečoval a poté, co v roce 2007 zemřela, po ní lebku zdědil. Jak si jeho slova vysvětlit?

Unesl by člověk pravdu?

Je pozoruhodné, jak stará indiánská legenda o 13 lebkách s údajnými schopnostmi jednotlivých lebek koresponduje. To, kolik lidí tvrdí, že byli lebkou zkázy zhypnotizováni či vtahováni dovnitř, nemůže být náhoda. Při pohledu do jejich očních důlků prý dochází k přenosu lidského vědomí do lebky, jako když do počítače kopírujete soubory z flash disku a naopak. Možná i zbylých 12 křišťálových lebek funguje stejně a je v nich skryto mimozemské vědění i vědění jednotlivých lidí. Pokud by došlo k jejich spojení, možná by skutečně člověku vyjevily veškerá tajemství vesmíru a předaly mu i všechny lidské vědomosti. Jestli legenda nelže, zbývají jediné dvě otázky – dokázala by lidská mysl takové vědění vůbect unést? Nebo by z toho člověk zešílels

Rubrika: