Pocházejí záhadné tibetské desky od mimozemšťanů ?

Záhadná tibetská deska

Čím je lidstvo dále ve vývoji, a čím více artefaktů z pradávné minulosti nalézáme, tím méně o své minulosti víme. V pozoruhodném Tibetu rozlehlé Číny se během posledních let objevují objekty, které jinde na světě nenalézáme. Jsou mezi nimi i tajuplné disky staré tisíce let, vykazující abnormální vlastnosti včetně zvláštních znaků. Je možné, že mají vesmírný původ ?

Na hranicích Tibetu a Číny roku 1938 archeolog Ťi Pu-tej v Číně v pohoří Bajanchar-úl nalezl jeskyní hroby a v nich kostry záhadných malých bytostí s neobvyklými anatomickými rysy, tedy velmi malého vzrůstu a neobvykle velkou hlavou. V těchto hrobech bylo nalezeno rovněž 716 žulových disků. Jedná se o zvláštně vyhlížející disk, která jsou hustě posaná písmem podobným hieroglyfům. Odborníci jsou při stanovení jejich stáří opatrní, avšak musí přiznat, že disky určitě nejsou mladší než poslední doba ledová. Zdá se tedy, že útvary ležely alespoň deset tisíc let mezi skalami v oblasti pohoří Bajan Kara Ula. A to není  jediné, co vědce uvádí v neklid. Rovněž stuktura těchto disků je nanejvýš zvláštní. Ve skalní proláklině se totiž nacházejí ploché kamenné talíře z nejtvrdší žuly, jež jsou zcela jistě vyřezané pomocí neznámých nástrojů!

Vytesali autoři desek Sluneční soustavu do kamene ?

Celkem 716 kamenných talířů v lecčems připomíná CD nebo DVD disky s otvorem uprostřed. Matoucí ovšem je, že jsou všechny pokryty zvláštními znaky. A o zvukové rýhy se rozhodně nejedná. Ve skutečnosti prý jde o zvláštní písmo, které prozatím čeká na svůj výklad. Bude jeho význam odhalen? O poznání více jou experti úspěšní při zkoumání prostředí skal, kde byl nález tohoto druhu učiněn. Jak poznamenává čínský profesor archeologie Ťi-Pu-Tej, který do této oblasti provedel expedici v letech 1937-1938 :

,,Zřetelně jsme zde rozeznali Slunce, Měsíc a devět planet naší sluneční soustavy, které byly vyryty do stěny skály. Mezi nimi byly body velikosti hrášku, které pravděpodobně znázorňovaly jejich spojení se Zemí.“ Mohly by snad pozorohodné disky pocházet od příslušníků jiné civilizace? 

Je autorem desek bájný národ Dropa ?

Nález by údajně mohl mít co do činění s národem Dropa. Jeden z těchto disků se dostal v roce 1945 do Indie, kde jej získal profesor Sergej Lolladof, který se po válce vrátil i s diskem do Anglie, a zde společně s vědcem Dr. Robin-Evansem jej dali na přesné váhy se záznamovým zařízením, a zjistili, že disk během záznamu ztrácel a zase přibýval na hmotnosti, a to v intervalu 3,5 hodiny, což by mělo být vyloučeno. Dr. Evans se začal zabývat hledáním informací o původu těchto disků, a odcestoval proto do Číny, do vlasi kmene Dropa. Před dosažením cíle v pohoří Bajanchar-úl však nosiči odmítli pokračovat, protože toto území místní považují za Tabu. Angličan proto musel pokračovat na vlastní pěst, až dosáhl cíle. Kmen Dzopa nalezl, a po počáteční nedůvěře z jejich strany jej přijali. Dr. Evans se časem naučil jejich řeč, a bylo načase získat od nich informace.

Dozvěděl se, že tito lidé jsou přímými potomky návštěvníků z vesmíru, a jejich domovem mělo být souhvězdí Sírius. Tito vesmířané nejdříve probádali svoji sluneční soustavu (stejně tak začínáme s výzkumem vesmíru i my), a poté se snažili hledat v okolním vesmíru další obydlené světy. (i tato zpráva se nachází na kamených discích). 

Jistou naději dává pouze jeden archeologický průzkum údajně provedený v 70.letech 20.století.

,,V poušti Gobi při standartním výzkumu Rusové nalezli UFO o průměru 25 metrů a v něm nalezli 14 malých stvoření“ tvrdí český záhadolog a scénarista Arnošt Vašíček. ,, Na jejich útlých tělech spočívaly neúměrně velké hlavy. Pozůstatky stroje i posádky byly v neuvěřitelně dobrém stavu. Vědci, zkoumající suchým horkem zcela vysušená těla, dospěli k názoru , že k havárii došlo před 12 000 lety.“dodává. Tuto informaci však drtivá většina ruské veřejnosti nezachycuje. Vašíček proto dále vysvětluje: ,,Jak bylo v Sovětském svazu zvykem, objev byl ihned zahrnut do složky Přísně tajné.“ Mohl být tedy objev ruských vědců skutečně pozůstatkem národa Dropa, a tudíž také zdrojem vzácných nalezených disků?

Vědci zjišťují, že záhadné desky obsahují značné množství kobaltu i jiných kovových prvků

Aby bylo vše ještě zamotanější, časem se objeví další informace. Vědci zjišťují, že záhadné destičky obsahují značné množství kobaltu i jiných kovových prvků. Ba co víc, nalezené exepláře prý dokonce vibrují v nezvyklém rytmu, jako by snad byly elektricky nabité nebo neviditelným způsobem připojené na elektrickou síť! Původ těchto novodobých vlastností je však nez námý. Proč záhadě tajemných disků stále nelze přijít na kloub, Podaří se někdy tisíce let staré artefakty identifikovat?

Tato otázka zůstává i nadále tajemstvím.

Rubrika: