Pátrání po účelu Stonehenge : Byl přistávající plochou pro kosmické lodě ?

UFO a Stonegenge ?

Prehistorický monument stojící v Anglii zvaný Stonehenge je jednou z nejslavnějších megalitických památek na světě. Je s ním spojena celá řada nevysvětlitelných otázek. Kdo ho postavil? Za jakým účelem? Může být tento monument jasným důkazem toho,že Zemi kdysi navštívila vesmírná civilizace.

 

Megalitický monument Stonehenge pocházející ze 3.tisíciletí př. n. l. obklopuje tma. Vtom se stane něco neuvěřitelného. Mraky na obloze se rozestoupí k zemi se snáší létající talíř, který vrhá světla na kamenné bloky pod sebou. Nacházíme se v jižní Anglii na Salisburské pláni asi 145 kilometrů na západ od Londýna a jsme svědky jevu, který působí jako mimozemská návštěva. Podle některých svědectví jsou podobné události u Stonehenge poměrně časté. Tento monument je totiž jednou z nejmagičtějších památek světa. Dodnes totiž neexistuje přesvědčivé vysvětlení, kdo 30 ohromných kamenů vztyčil, proč a jak se mu to povedlo. Výzkum stále pokračuje. Blížíme se ke konečnému rozluštění záhady?

 

Záhada obrovských kamenů.

Jak dokázali stavitelé Stonehenge s tehdejší úrovní znalostí manipulovat s tak obrovskými kameny, které váží až několik desítek tun? ,,Existuje spousta teorií, včetně té, že jim pomáhal kouzelník Merlin či obři. Mně se líbí vysvětlení, že to byli šikovní lidé, kteří si věděli rady,, říká český cestovatel a spisovatel Pavel Pavel (nar. 1957). Jak by to, ale dokázali?

 

Jsou autory mimozemšťané?

Podle některých záhadologů by za výstavbou Stonehenge mohla stát mimozemská civilizace. Předpokládají, že před mnoha tisíci lety zde mimozemšťané přistáli, aby se s lidstvem podělili o své rozsáhlé znalosti. Je to možné? Napovídal by tomu fakt, že tehdejší civilizace měla jen minimální technické znalosti. A tudíž by jen velmi těžko mohla postavit tak složitý monument,jakým je Stonehenge.

 

Existují důkazy?

Švýcarský záhadolog a spisovatel Erich von Daniken je přesvědčen, že teorie o mimozemské civilizaci je klíčem k celé záhadě. Podle něj Stonehenge ve skutečnosti představuje přistávací plochu pro mimozemšťany. ,, Návštěvníci z vesmíru záměrně posílají semena života do vesmíru,aby ho šířila, jak jen je to možné.,, vysvětluje Daniken. Odměnou je mu ale výsměch věděcké komunity. Podle nich pro tyto teorie neexistují žádné faktické důkazy. Pozitivní reakce sklízí spisovatel spíše ze strany příznivců alternativního smýšlení. Jaká je tedy pravda?

 

Co říkají utajované britské dokumenty?

Se Stonehenge jsou často spojovány příběhy o výskytu UFO, nebo kruhů v obilí. V létě roku 2013 se na světlo světa dostávají doposud utajované informace, které to vše údajně potvrzují. Britské úřady totiž dlouhodobě monitorují mnoho očitých svědectví o UFO právě z oblasti Stonehenge. Pracovní náplní úředníků je zaznamenávání analyzování všech došlých oznámení. Ve většině případů však dochází k odložení vyšetřování. Jak je to možné? Je n vině nedostatečná kvalita došlých fotek a videí? Nebo nám úřady záměrně něco tají? Oddělení je nakonec uzavřeno. Důvod je však šokující. Počet hlašených případů byl prý totiž neúměrně vysoký a oddělení na jejich prošetření nemělo dost prostředků. Je to důkaz, že UFO existuje? A přistane snad v budoucnosti právě na Stonehege?

Rubrika: